Zpět

Aktuality z radnice

Svoz odpadu o svátcích

radnice

Oznamujeme občanům, že v Tišnově a místních částech Hájek, Hajánky, Jamné, Pejškov proběhne ve svátečních dnech 24.-26. prosince 2014 a 1. ledna 2015 svoz směsného domovního odpadu stejně jako v běžných pracovních dnech.

Dále upozorňujeme, že sběrný dvůr města (Wágnerova 1543) bude uzavřen 24.-26., 31.12. 2014 a 1.1.2015. Ostatní dny mezi svátky bude sběrný dvůr otevřen, je možné tedy využít i sobotu 27.12.2014 v dopoledních hodinách od 8.00 do 12.00 h..

zobrazit vše

Zasedání Zastupitelstva města Tišnova

radnice

Starosta města Tišnova zve všechny občany na zasedání zastupitelstva, které se koná v pondělí 15. prosince 2014 v 17:00 v budově radnice na nám. Míru č.p. 111 ve velké zasedací místnosti.

Přímý přenos ze zasedání můžete sledovat na stránkách TTV 

zobrazit vše

Úřední hodiny starosty a místostarostů města – zavedeno od 1. 12. 2014

sekretariat

Chcete projednat nějakou záležitost přímo se starostou města či s místostarosty?

Od 1. 12. 2014 máte možnost si vybrat konkrétní termín a přes internet či telefonicky se objednat na schůzku. Přehled vypsaných termínů těchto úředních hodin naleznete vždy aktuální na webových stránkách města pod odkazem „Rezervační systém“.

Zde si můžete z nabídky vybrat konkrétního člena vedení města a zaregistrovat se na některý z vypsaných termínů on-line přes internet nebo případně i telefonicky přes sekretářku na telefonním čísle 549 439 813. 

zobrazit vše

V Tišnově proběhl pietní akt u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii

radnice

Pietní akt u příležitosti 17. listopadu, Dne boje za svobodu a demokracii, se uskutečnil u pomníku Obětem komunismu, který se nachází za kostelem Sv. Václava v Tišnově.

Uctění památky událostí z roku 1939 a 1989, ale i památky obětí komunistického režimu se zúčastnili představitelé města Tišnova v pátek 14. listopadu 2014 a položili k pomníku květy. 

zobrazit vše

Informace o změnách na úseku občanských průkazů a cestovních dokladů

ID-card_CZ_2005

Upozorňujeme občany, že na úseku OP a CD dojde z důvodu skončení platnosti OP velkému počtu osob v období od listopadu 2014 do června 2015 ke značnému navýšení agendy a proto budou rozšířeny možnosti objednání se přes rezervační systém.

DŮRAZNĚ doporučujeme k vyřízení vašich záležitostí využít možnost objednání se na MěÚ Tišnov – www.tisnov.cz. Bez tohoto objednání nebude možné zaručit hladké odbavení a vyřízení Vašich požadavků.

Děkujeme za pochopení.

zobrazit vše

Videozáznam ze dne 10. 11. 2014 - ustavující zasedání

radnice

Videozáznam z jednání zastupitelstva dne 10.11.2014.
Úvod > Město Tišnov > Zastupitelstvo, Rada > Videozáznamy z jednání zastupitelstva

zobrazit vše

Zasedání Zastupitelstva města Tišnova

radnice

Starosta města Tišnova zve všechny občany na ustavující zasedání zastupitelstva, které se koná v pondělí 10. listopadu 2014 v 17:00 ve velkém sále Městského kulturního střediska Tišnov na ulici Mlýnské.

Z tohoto zasedání není z technických důvodů možné uskutečnit on-line audio/video přenos, ale bude pořízen záznam, který bude k dispozici ke stažení na webových stránkách města nejpozději následující pracovní den.

zobrazit vše

SLAVNOSTNÍ UDĚLOVÁNÍ ČESTNÝCH OBČANSTVÍ A CENY MĚSTA TIŠNOVA

cestni_obcane_2014.jpg

Zastupitelstvo města Tišnova na svém zasedání dne 6. 10. 2014 schválilo udělení těchto  ocenění:


ČESTNÉ OBČANSTVÍ  MĚSTA TIŠNOVA

MUDr. Stanislavu Sedláčkovi, in memoriam

doc. ak. soch. Václavu Hynku Machovi, in memoriam

Ladislavu Suchomelovi


CENA MĚSTA TIŠNOVA

Zdeňku Jílkovi

 

Dne 28. 10. 2014, u příležitosti  Dne vzniku samostatného československého státu, bude tato ocenění předávat v obřadní síni radnice starosta města Tišnova, Ing. Tomáš Komprs.

Dovolujeme si pozvat veřejnost na tento slavnostní akt s následujícím programem:

  • 15:00  setkání u Pomníku české státnosti na ulici Svatopluka Čecha, položení věnce
  • 15:30  pietní akt u Pomníku padlých na náměstí 28. října
  • 16:30  zahájení udělování čestných občanství a ceny města v obřadní síni radnice

Bližší informace o oceněných osobnostech byly zveřejněny v Tišnovských novinách 9/2014.

zobrazit vše

Začíná dostavba kanalizace a rekonstrukce komunikací "Za Mlýnem"

radnice

V uplynulých dnech bylo potvrzeno, že ani v poslední výzvě SFŽP nebyla přiznána dotace Svazku VaK Tišnovsko na rekonstrukci a dostavbu kanalizační sítě v Tišnově a Předklášteří. Umřela tak poslední naděje na finanční pomoc při budování nové kanalizace v lokalitě Za Mlýnem, která si dle rozpočtových nákladů vyžádá téměř 30 mil Kč. Svazek VaK Tišnovsko tedy hodlá zrealizovat tuto potřebnou a z výše uvedených důvodů dlouho odkládanou akci v průběhu příštího roku s pomocí úvěru a vlastních zdrojů. Po zbudování nové kanalizace bude následovat rekonstrukce povrchů ulic, dešťové kanalizace a veřejného osvětlení. Investorem navazující akce bude město Tišnov a obec Předklášteří. Dle rozpočtu si tyto práce vyžádají náklady asi 24 mil Kč. V současné době koordinujeme postup všech investorů a připravujeme výběrové řízení na dodavatele stavebních prací tak, aby práce mohly být zahájeny na jaře roku 2015 a celé dílo předáno do užívání ještě do zimy. Prosíme tímto obyvatele a návštěvníky oblasti Za Mlýnem v následujících měsících o spolupráci a trpělivost při realizaci této náročné investiční akce. Odměnou nám bude vyřešení letitého problému našeho města.

zobrazit vše

Zasedání Zastupitelstva města Tišnova

radnice

Starosta města Tišnova zve všechny občany na zasedání zastupitelstva, které se koná v pondělí 6. října 2014 v 17:00 v budově radnice na nám. Míru č.p. 111 ve velké zasedací místnosti.

Přímý přenos ze zasedání můžete sledovat na stránkách TTV 

zobrazit vše
Celkem položek: 275