Zpět

Aktuality z radnice

Zasedání Zastupitelstva města Tišnova

radnice

Starosta města Tišnova zve všechny občany na zasedání zastupitelstva, které se koná v pondělí 8. září 2014 v 17:00 v budově radnice na nám. Míru č.p. 111 ve velké zasedací místnosti.

Přímý přenos ze zasedání můžete sledovat na stránkách TTV 

 

zobrazit vše

Anketa - Rekonstrukce náměstí Míru

radnice

Vedení města Tišnova připravuje rekonstrukci náměstí Míru. Jedním z podkladů pro zadání architektonické soutěže je i tento anketní průzkum názorů obyvatel města. Zodpovězením otázek přispějete ke kvalitnímu výsledku rekonstrukce.

Rádi bychom požádali všechny obyvatele města o účast na vyplnění ankety, která zabere cca 5 minut. Vyplnění je anonymní. Pokud se rozhodnete zapojit, učiňte tak prosím do 15.9.2014.

Anketa je připravena zde a je také k dispozici v tištěné podobě v zářijovém čísle Tišnovských novin.

zobrazit vše

Kontroly na Městském úřadě v Tišnově za 1. pololetí 2014

radnice

Během 1. pololetí 2014 proběhlo na Městském úřadě Tišnov pět rozsáhlých kontrol.

Více v článku

zobrazit vše

Dopravní omezení

uzavření silnice

Dovolujeme si upozornit, že v souvislosti s prováděním prací na rekonstrukci silnice II/385 bude tato silnice v úseku od mostu přes řeku Svratku v Tišnově po křižovatku silnic II/385 x III/38522 (silnice směr Březina) v termínu od 14.7.2014 do 20.7.2014 uzavřena. Objízdná trasa bude vedena přes Tišnov po ulici Brněnská a přes městys Drásov, po stávající objízdné trase nařízené v rámci uzavírky obce Hradčany a bude řádně označena přechodným dopravním značením.

zobrazit vše

Upozornění

Městská policie

Dne 3.7.2014 bylo oznámeno na podatelnu MěÚ Tišnov podezření, že na území našeho města dochází k podvodné sbírce na zdravotně postižené osoby. Tato informace byla ihned předána městské policii. Strážníkovi MP se po krátké době podařilo jednoho z podezřelých mužů vypátrat. Tento muž se po spatření strážníka dal na útěk, ale po krátkém pronásledování se nakonec zastavil. Následně bylo zjištěno, že se muž prokazoval občanům listinou opatřenou logem vozíčkářů, na které ovšem nebylo ani razítko. Poté byla na místo přivolána Policie ČR, které byla celá záležitost předána k dořešení. Apelujeme na občany, aby si vždy pečlivě prohlédli listiny, kterými se osoby žádající příspěvek prokazují a v případě jakéhokoli podezření neváhali a vyrozuměli městskou policii na tel. 603 577 252 nebo 549 439 858.

zobrazit vše

Organizační změny na MěÚ

radnice

Na Městském úřadu Tišnov došlo od 1.7.2014 k organizačním změnám. Zánikem Odboru kultury a školství přechází agenda Tišnovských novin a Tišnovské televize pod příspěvkovou organizaci Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská  152. Agenda školství v rámci úřadu zůstává a spadá pod Odbor finanční.

Dále došlo k rozdělení Odboru územního plánování a stavebního řádu na dva samostatné odbory, a to Odbor územního plánování a Odbor stavebního řádu. V souvislosti s touto změnou byla jmenována Ing. Alena Doležalová do funkce vedoucí Odboru územního plánování a paní Soňa Matušková do funkce vedoucí Odboru stavebního řádu. 

zobrazit vše

Svolání Zastupitelstva města Tišnova

radnice

Starosta města Tišnova zve všechny občany na zasedání zastupitelstva, které se koná v pondělí 23. června 2014 v 17:00 v budově radnice na nám. Míru č.p. 111 ve velké zasedací místnosti.

Přímý přenos ze zasedání můžete sledovat na stránkách TTV

zobrazit vše

Nabídka pronájmu

p1110014.jpg

Město Tišnov nabízí k pronájmu nebytové prostory v centrální zóně města Tišnov na ulici Brněnská čp. 2. Jedná se o prostory umístěné v přízemí budovy. Výměra prostor je 149,64 m2 + alikvotní část společných prostor 38,71 m2. Prostory jsou vhodné především k využití pro komerční účely (obchodní činnost, služby pro občany apod.). Volné od 1.8.2014.

zobrazit vše

Změna v Zastupitelstvu města Tišnova

Monika Chlupová Fruhwirtová

Dne 15. května 2014 podal svoji rezignaci zastupitel Lukáš Válka (ze strany TOP09), a to ze zdravotních důvodů. Na uvolněný mandát zastupitele Války nastupuje 1. náhradnice z kandidátky téže politické strany, v tomto případě Mgr. Monika Chlupová Fruhwirtová. 

K dané události se vyjádřil starosta města Tišnova Ing. Tomáš Komprs: 
"Reaguji na různé ataky některých politických stran ohledně dosavadního nezveřejnění  této události. Nedělám však unáhlená rozhodnutí a už vůbec ne unáhlené tiskové zprávy. Nejdříve bylo třeba oslovit 1. náhradnici z kandidátky 
Mgr. Moniku Chlupovou Fruhwirtovou, informovat radu města a předat jí osvědčení o tom, že se stala novou členkou Zastupitelstva města Tišnova. Zákon nám na tento akt dává 15 dnů, což jsme dodrželi. V současné době připravuji materiál na jednání nejvyššího orgánu města a to jednání Zastupitelstva města Tišnova, které svolám dle platného harmonogramu na 23. června 2014. A právě na tomto zastupitelstvu složí Mgr. Monika Chlupová Fruhwirtová slib zastupitele."  

zobrazit vše

Návštěva hejtmana Haška v Tišnově

hasek.jpg

Ve čtvrtek 22. května do Tišnova zavítal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Na celý den si naplánoval několik zastávek a návštěvu města zakončil debatou při obědě se starosty spádových obcí ORP Tišnov.

zobrazit vše
Celkem položek: 264